Proč používat pleťové sérum?

 
Zpět na Akce / Novinky >>

Copak nestačí hydratační krém?

Pleťové sérum se používá pouze po kapkách – díky své husté, tekuté konzistenci. Sérum nanášíme po použití čistících přípravků (pleťové vody, tonika). Po použití séra ještě použijeme pleťový krém.

Pleťové sérum obsahuje až 70% aktivních látek. V nočních krémech se vyskytuje 15% aktivních látek a v denních krémech pouze 5%. Procento aktivních látek se však mění a závisí na konkrétním séru a jeho účelu.

Anti-age Séra

Úkolem anti-age sér je redukce vzniku vrásek. Díky vysokému obsahu vitaminů a živin účinně bojují s vráskami. Sérum totiž proniká přímo do hlubších vrstev pokožky a nehydratují pouze na povrchu – jako je tomu u krémů. Některá séra mají také vypínací a liftingový efekt a poskytují naší pleti účinnou ochranu proti volným radikálům. Pokud chcete mít jistotu, že používáte kvalitní sérum, zkontrolujte složení – důležitý je obsah vitaminu C, ten je nejúčinnější proti vlivu volných radikálů.

Hydratační séra

Další důležitou funkcí pleťových sér je schopnost hydratace. Mnoho sér obsahuje kyselinu hyaluronovou, známou svými hydratačními vlastnostmi. Sérum s kyselinou hyaluronovou zlepší pružnosti i strukturu pleti. Díky své vysoké koncentraci pronikne sérum rychleji a hlouběji do pleti.

Mezi další hydratační látky patří mandlový olej, heřmánek, rozmarýn. Pokud máte opravdu hodně suchou pleť, používejte sérum i hydratační krém – účinek séra se zdvojnásobí a pleť bude maximálně hydratovaná. Pokud se však Vaše pleť spokojí pouze se sérem nebo pouze s krémem, není to problém. Sama jednoduše poznáte, jestli je Vaše pokožka suchá a volá po další hydrataci nebo jestli je vše v pořádku.

Sérum pro mastnou pleť

Pleťová séra jsou vhodná pro všechny, nejen pro jedince se suchou pokožkou. Séra jsou navrženy i pro ženy s mastnou pletí – v tom případě sérum obsahuje zejména výtažek z máty, šípkového oleje, máty peprné či levandule. Sérum s těmito látkami je zároveň vhodné pro aknózní pleť a pomáhá hojit pupínky a jizvičky. V boji s akné pomůže také měsíček, okurka či aloe.

Séra na oční okolí

Séra bývají zaměřena také na jemnou kůži kolem očí, kde se nejdříve objevují známky stárnutí. Séra pomáhají redukovat vrásky a odstraňují kruhy pod očima či otoky. Séra na oční okolí bývají jemnější a lehčí konzistence než pleťová séra.

Kdy používat sérum

Pleťové sérum se používá zejména večer nebo ráno. Nanáší se na vyčištěnou pleť a poté použijeme ještě pleťový krém. Séra mívají silnou konzistenci, a proto stačí použít pouze pár kapek.