Permanentní make up Brno

 
Zpět na Akce / Novinky >>

Permanentní make up

Jestliže chcete vypadat dobře, ale přitom přirozeně, máte nedostatek času nebo Vás líčení zatěžuje, můžete tento problém vyřešit permanentním make-upem. Permanentní make-up je metoda, při které se do horní vrstvy pokožky vpravují přírodní barviva a tím se dosahuje požadovaného zvýraznění nebo i vymodelování dané partie obličeje. Permanentním make-upem lze upravit např. velikost obočí, zvýraznit oční linku nebo rty, ale také vyrovnat jejich asymetrii.

Co je to permanentní make-up?

Permanentní make-up je povrchová mikropigmentace kůže, jejíž působení je časově omezeno na dobu 1 – 3 let. Účinek tedy nezůstává po celý život, jako tomu je např. při tetování. Může tak pružně reagovat na změny v obličeji i trendy v líčení a dodat vám jistotu, že v každé situaci vypadáte co nejlépe.

Permanentní make-up dělíme na

 • zkrášlovací – používá se na obočí, horní i dolní linky, kontury rtů s probarvením, znaménka krásy
 • lékařský - užívá se na pooperační jizvy, poúrazové jizvy, popáleniny, vitiligo, alopecie, nastřelování náušnic

Postup při zákroku

Aplikace permanentního make-upu je dvojfázový proces. Nejdříve za tři týdny po první části zákroku lze posoudit odstín a intenzitu barvy. V rozmezí 3 - 5 týdnů následuje druhá návštěva, tzv. doplnění, při níž jsou korigovány drobné nesrovnalosti.

Kdo je vhodným kandidátem

Ideální věk pro mikropigmentaci / permanentní make-up je 17 – 90 let. Permanentní make-up je vhodný pro každého, kdo chce podtrhnout své každodenní líčení, Jako podklad pro líčení, nikoliv náhrada za denní či dokonce večerní líčení, vás neomezí v používání vašich oblíbených líčidel (např. u kontury a probarvení rtů můžete používat vaši oblíbenou rtěnku), zatímco u sportovních či jiných aktivit budete mít jistotu, že vaše rty vypadají svěže a upraveně.

Nevhodný je permanentní make-up např. pro osoby užívající léky na snížení krvácivosti (Heparin, Varfarin), užívající psychofarmaka, antibiotika nebo při silné cukrovce.

Jak dlouho přetrvá efekt zákroku

Trvanlivost je individuální, v závislosti na promaštění a síle pokožky, slunění, hormonální hladině, v průměru však 1 -3 roky (jsou však i klientky, které přichází na jeho obnovení po 5 – 6 letech).

Proč se rozhodnout pro permanentní make-up – Deset skvělých důvodů pro

 • Pohodlí - vypadat co nejlépe 24 hodin denně, 7 dní v týdnu
 • Alergie na líčidla, citlivá pleť
 • Nošení brýlí nebo kontaktních čoček
 • "Nejistá ruka " z důvodů artritidy
 • Nechuť několikrát denně upravovat klasický make-up
 • Permanentní make-up vám umožní vypadat dobře při sportu, pobytu v přírodě i u vody
 • Díky permanentnímu make-upu budete působit přírodním, výrazným a upraveným dojmem
 • Retuš ztráty vlasů a ochlupení v důsledku alopecie,chemoterapie, úrazu, popálení nebo chirurgického zákroku
 • Retuš jizev po plastických operacích, úrazech, ablacích, rozštěpech
 • Retuš skvrn způsobených vitiligem

Vyberte si právě nás – Kosmetika Janoušková v Brně se těší na Vaši návštěvu

Neváhejte a navštivte naši kosmetiku. Kosmetika Janoušková nabízí službu permanentní make-up již od roku 1994. Kosmetika Janoušková byla tedy jednou z prvních kosmetik, které tuto službu začali nabízet v Brně. Následovaly články v časopisech o problematice PERMANENTNÍHO MAKE-UPU, pro velký zájem o tuto službu z Prahy a okolí byl několikrát do měsíce pronajat salon v Praze.

Kde nás naleznete?

Kosmetika Janoušková sídlí na adrese Ponávka 2, Brno.