Péče o pokožku v zimě

 
Zpět na Akce / Novinky >>

5 rad pro péči o pokožku v zimním obdobíimage

Studené období dává naší pleti pořádně zabrat. Bývá přesušená, citlivá, častěji se objevují kožní problémy. Nízké teploty a teplotní rozdíly při přechodu z přetopené místnosti na mráz způsobují na pokožce pocit napětí, pálení a tvoření šupinek. Pobytem v místnostech s ústředním topením navíc dochází k dehydrataci pokožky, čímž kůže ztrácí elastičnost. Abychom tomu všemu předešli, je potřeba speciální péče.

Hydratace a výživa jsou základ

Zvýšené riziko dehydratace pleti nás provází jak v létě, tak i v zimě. Základním pravidlem je dodržovat pravidelný pitný režim. Dále při nákupu kosmetických přípravků sledujte složení. Vybírejte ty, které obsahují hydratační složky. Nenechte se zmást pověrou o hydratačních krémech, které údajně nejsou vhodné pro zimní období. Moderní přípravky mají naštěstí natolik zdokonalenou technologii, díky níž se hydratační látky dostávají do hlubších vrstev, odkud se postupně uvolňují. Např. Hydraskin rich. Hodit se vám budou produkty zejména s bambuckým máslem, mandlovým nebo koriandrovým olejem a vitamínem 4. Fibrogene Creme, Soin D´Arome a la Myrrhe, Predermine Creme Anti-Rides Densifiante – peaux seches, Stimulskin Plus Creme Lissante Raffermissante – peaux seches, Stimulskin Plus Divine. Kromě extra porce výživy, dodají pleti hydrataci, zvláční ji a chránmí před působením volných radikálů. Zvláštní pozornost byste své pleti měli věnovat v případě, že je suchá, citlivá, případně s rozšířenými žilkami. Je totiž jemnější vůči mrazu a také méně odolná, náchylnější k poškození a samozřejmě i k tvorbě vrásek. Volte proto krémy určené speciálně ke zklidnění a ochraně suché a citlivé pleti. Intral Creme Apaisante, Intral Baume Reparateur Anti-Rougeur. Zvyšují tvorbu lipidů v pokožce a tím posilují její ochrannou vrstvu.

UV ochrana

V žádném případě nepodceňujte slunce. I v zimním období je důležité používat ochranný faktor každý den. Především na horách byste se měli dostatečně chránit před UV zářením krémy s vysokým UV faktorem. Vitalprotection 50.

Balzám na rty zabrání jejich popraskání

Popraskaným rtům zabrání výživné balzámy. Na rtech nemáme žádné mazové žlázy. Proto se pokuste vybrat balzám s přírodními oleji jako je Baume Levres Jeunesse, který obsahuje rozmarýnový, slunečnicový, arganový nebo meruňkový olej.

Kvalitní make-up je takřka nutnost

Make-up vám v zimě poslouží nejen jako estetický pomocník, ale také jako částečná ochrana před prochladnutím vrchní vrstvy pokožky. Melaperfect make-up. Díky speciálnímu složení odolá nepříznivým vlivům počasí a nízké teplotě. Vaše pleť bude perfektní, přirozená a zářivá po celý den.

Suchá pokožka těla

Problémy souvisí se zvýšenou dehydratací kůže, za kterou může v zimním období celá řada příčin – snížená prostorová vlhkost v místnostech v topné sezoně, nedostatečný příjem tekutin atd. Recept na hezkou pokožku tedy zní: více pít, omezit koupele v horké vodě, používat tělový krém nebo olej jako např. Nourishing a Firming Velvet Cream, Nourishing Satin Oil. A jednou za týden promasírovat tělo peelingem. Gommage Corps Lissant Nourishing.