Jak správně čistit pleť

 
Zpět na Akce / Novinky >>

Pleť je potřeba čistit dvakrát denně – ráno a večer. Večer pleť odličujeme, aby se mohla pokožka zregenerovat a odpočinout si. Ráno odlíčením připravíme pleť na líčení a zbavíme jí nečistot z polštáře a dalšího prachu. Pleť bychom neměli odličovat víckrát než dvakrát denně, pokud tedy cítíme přes den pocit nečistoty, opláchněte si obličej vlažnou, čistou vodou a osušte papírovou utěrkou nebo čistým ručníkem. Běžné mýdlo na pleť nepoužívejte – to narušuje vrchní ochrannou pokožku a nadměrně vysušuje.

Také dávejte pozor, zda si kupujete přípravky vhodné pro svůj věk a typ pleti. Nevybírejme přání podle vzhledu, ale podívejme se, co přípravek umí a jaké složky obsahuje.

Další chybou je, že si málo umíváme ruce. Před odličováním, bychom si je měli pečlivě umýt, abychom si na vyčištěný obličej nenanášeli další bakterie. Při odličování bychom měli používat několik vatových tamponů, a když jeden ušpiníme, použít další. Tampony je potřeba vyměňovat tak dlouho, dokud nezbude zcela čistý.

Při odličování nezapomeňte také na dekolt a krk. Tyto partie jsou také velmi náchylné ke stárnutí.

Nezapomínejme na lahvičky a otvory kolem čističů. Hodně žen nechává lahvičky otevřené a otvory se tak zapráší a při čistění si pak na obličej nanesou další bakterie. Štětečky na líčidla i látkovou čelenku na vlasy musíme také pravidelně prát.

A na závěr, nejdůležitější pravidlo je – nedrhnout pleť, pouze ji jemně stírat, tak zůstane pleť pevná a mladistvá. Násilným odličováním bychom si přivodili dřívější vrásky.